המחולל

המחולל

סדנת פיתוח פרויקטים: מרעיון למיזם ביום אחד

יש לכם רעיון. זיהיתם צורך חברתי, אזרחי או ציבורי שלא מקבל מענה. אתם מאמינים שהתארגנות ומענה לצורך יכולים לעשות שינוי משמעותי. התחלתם לדבר על הרעיון עם חברים, ועשיתם דבר או שניים לקדם את הרעיון – אבל אתם מרגישים צורך לקפוץ מדרגה כדי להוציא את הרעיון לפועל. הסדנה הזו עבורכם.

המחולל היא סדנה מואצת בת יום אחד, בו נפתח ונדייק את אבני הדרך הקריטיות ליצירת מיזם חדש.

הסדנה מבוססת על מודל ה VESPA :

  • Vision – ננסח חזון למיזם על בסיס פיתוח "כאב הבטן", נגדיר את הבעיה שאינה מקבלת מענה, ונתאר תמונת עתיד רצויה.
  • Ecosystem נמפה את המגמות בסביבה ואת השחקנים בזירה (Stakeholders mapping), נסקור תחומי ידע וחומר תאורטי רלוונטי ונתמקד בערך המוסף הייחודי אותו אנו מעוניינים לייצר בזירה.
  • Strategy – נבחר אסטרטגיה, נאתגר אותה בניתוח SWOT, נתרגם את החזון ליעדים ולאבני דרך, ננסח את  "הצעד הראשון" להתקדמות ונעריך משאבים לצעד זה.
  • Planning – נבנה תוכנית ראשונית לגיוס משאבים, נייצר מפת ממשקים, נגדיר ערכי מיתוג ושלבי שיווק וננסח נתיב קריטי לפיתוח המיזם.
  • Action – נבנה תוכנית עבודה לחודשיים הקרובים למימוש נצחונות מהירים, נבחן את החיבור למצפן האישי וליכולת המימוש שלנו.

הצוות שילווה את היום הזה מורכב מאנשים בעלי ניסיון עשיר ומגוון בפיתוח מיזמים חברתיים ובתמיכה בתהליכי חדשנות.  בין המנחים:

  • יותם הכהן, לשעבר ראש צוות ביטחוני במכון ראות, איש מודיעין, מנכ"ל ומייסד חברת ייעוץ אסטרטגי דואלוג, חברת הטכנולוגיה OpenFox ויוזם "ישראל 2067" ו-"בית המדרש לאסטרטגיה".
  • יונתן ווינברג, מנהל #מכאן. יונתן ניהל את תחום ההכשרה והמתודולוגיה במכון ראות, ובמסגרת זו צבר ניסיון של למעלה מחמש שנים בייעוץ אסטרטגי לעמותות, רשויות מקומיות וגופים חברתיים ובניהול האקתונים חברתיים.
  • עדי ארבל, מנהל #אפשר, בעל ניסיון של למעלה מעשור בחברה האזרחית ובפיתוחן של יוזמות אזרחיות רבות, דוגמת "זכויות אדם כחול לבן", "המעלית", ״בית המדרש לציונות״ וקבוצת "ציונות בפעולה".
  • אברהם אסבן, מנכ"ל הקרן לחברה האזרחית. בעל ניסיון ניהולי עשיר בגופי ממשל וחברה אזרחית, וליווה את הקמתן של יוזמות וארגונים אזרחיים מגוונים כגון "מעש", "צוערי ממשל", "לב בגליל", "#דיבור אחר" ועוד
  • ישי ריבלין, יועץ אסטרטגי במרכז #מכאן. עבד במועצה הלאומית לכלכלה, והתמחה בבית המשפט העליון. יועץ אסטרטגי לעמותות וארגונים, בעל ניסיון בפיתוח תוכניות מדידה והערכה.

קהל היעד: יזמים ועובדים בכירים בארגונים, המעוניינים לקדם פרויקט או מיזם ספיצפי.

מקום ותאריך: אנו מקיימים את סדנאות המחולל מעת לעת, עם שותפים. המחולל הקרוב ייערך ב 26/1 בירושלים, והבא אחריו ייערך בגליל ב 8/2. מחולל נוסף יערך בחודש מרץ, תאריך מדויק יקבע בהמשך.

 

טופס הרשמה למחולל

לשאלות, מוזמנים לפנות לישי yishai@csf.org.il